První pomoc ŽIVĚ

Přinášíme vám rozhovor s Lucií Balarinovou – zakladatelkou První pomoci ŽIVĚ.

Jak se zrodil nápad na První pomoc ŽIVĚ?
Ke vzniku První pomoci ŽIVĚ vedlo více okolností. Za počáteční impuls považuji vlastní nevědomost v situaci, kdy jsem měla poskytnout první pomoc. Nápad podpořilo i několik let dobrovolnictví, absolvování různých soutěží, cvičení, školení a taky výhry v soutěžích pro začínající podnikatele, kde nás porota ujistila o potenciálu První pomoc ŽIVĚ.
Více o našem příběhu zde.

Můžete představit vaše kurzy?
Můžete se těšit na praktický nácvik, příběhy z praxe, audio-vizuální ukázky a realistické simulace. Naše portfolio skýtá od „krátkých lekcí“ až po „kurzy NA MÍRU“ formou teambuildingu o které je zájem zejména u společností, které chtějí svým zaměstnancům zprostředkovat zážitek a splnit i zákonem uloženou povinnost. Jsme držitel akreditovaných kurzů MPSV ČR a MV ČR takže značnou část naši práce tvoří i kurzy pro pracovníky v sociálních službách a úředníky.

Co kurzy první pomoci a defenzivní jízdy přinesou řidičům?
Se společností S-Drive s.r.o. jsme na počátku roku 2015 vytvořili kurz „Přežij to“. V ČR unikátní kurz spojující dvě zásadní témata zvyšující šanci TO na silnicích PŘEŽÍT! – Defenzivní jízdu a První pomoc – dovednosti řidičů a ostatních při pohybu v silničním provozu a znalosti první pomoci v život ohrožujících stavech. Kurz (8 hodin) obsahuje 50% teorie a 50% praxe a účastnící získají zážitek, osobní audit řidiče, originální e-book, osvědčení a smysluplný dárek. A navíc si firmy splní povinné školení řidičů a první pomoci.
Více zde.

Jaké výhody přinesou firmám?
Plnění zákonem stanovené povinnosti nemusí být nudné a nezáživné. Z našich kurzů odchází zaměstnanci nadšení a motivovaní bezpečně v případě nouze „zasáhnout“. I proto zákazníkům garantujeme 100% záruku spokojenosti (najde-li se první nespokojený klient tak jeho platbu za kurz darujeme na jim vybrané dobročinné účely)!
Zážitek je u nás samozřejmostí a navíc vytváříme (snad jako jediní) originální e-book z každého kurzu, který účastníci obdrží do e-mailu se svými poznámkami a fotografiemi. Pro náročnější klienty vytváříme i videozáznamy kurzu a účastníky odměňujeme speciálními smysluplnými dárky.

Co říkají o kurzech účastníci?
Nějčastěji slýcháme věty: „Konečně užitečné a praktické školení.“, „To jsem nečekal, děkuji.“, „Už chápu, co je myšleno tím ŽIVĚ!“, „Bylo to super!“, „Kdo nezažil, nepochopí.“ Účastníci nejvíce oceňují možnost praktického nácviku a simulací, kdy zažijí roli „zraněného“ i „zachránce.“
prvni-pomoc-zive